פינת חי

הקשר עם בעל חיים שונה מכל קשר אחר. החיה מאפשרת מגע ישיר, מגיבה בכנות ובספונטניות ומעניקה קבלה ואהבה ללא תנאים ושיפוטיות. העצמה רגשית, תקשורתית, מוטורית והתנהגותית; פיתוח אמפתיה, אחריות ושייכות; חיזוק ביטחון ומסוגלות; התמודדות עם חוויות ממעגל החיים כמו לידה ומשפחה, התבגרות, מחלות ומוות – כל אלה נוצרים בטבעיות במפגש הטיפולי בפינת החי. 

כלביה

איך מעניקים לילד שמתקשה לתקשר עם בני גילו, ערוץ תקשורת חדש ומחזק? בכלבייה, לומדים לפתח קשר עם הכלבים וכך רוכשים כלים לתקשורת בריאה מול הסביבה. הכלב מקבל כל אחד בלי שיפוטיות, מגיב בשמחה לתקשורת חיובית ומסייע לתלמידים להתגבר על פחדים, לגלות יכולות חבויות ולחוות הצלחות. קרש קפיצה על ארבע להעצמה אישית, רגשית וחברתית באינספור רבדים.

תרפיה בבעלי חיים

הטיפול הרגשי באמצעות חיות נועד לילדים שמתמודדים עם קשיים בהווה או טראומות מהעבר. ילדים חסומים רגשית שאינם מצליחים לשתף ולהביע רגשות. ילדים שאיבדו אמון בסובבים אותם. החיות מאפשרות לילד חוויה מתקנת, נעימה ואטרקטיבית, בהכוונה מינימלית מצד המטפל. בלי צורך במילים או בחשיפת הקשיים, יוצרים בעלי החיים הקטנים שינויים גדולים.

חוות סוסים

סוסה שהושאלה לאחד ממוסדותינו, הביאה בדהרה להקמת חווה עם 4 סוסים, אורוות, ציוד ומדריכי רכיבה. כפי שמראים מחקרים מהעולם, גם אצלנו ניכרה השפעתם הרבה של הסוסים על הביטחון, השליטה העצמית ויכולות הביטוי. רכיבה טיפולית, פעילויות פנאי וגיבוש, שיפור משמעת וכישורי עבודה, מפגשים עם אוכלוסייה 'רגילה' ועוד, הם חלק מיתרונות החווה לתלמידינו ואף לילדי הסביבה.